DEDAL
Miejscowość:
Adres:
Kod pocztowy:
Email:
Telefon:
Dysponując wolnymi 2-3 godzinami, warto przeznaczyć je na krótki spacer po Sulechowie. Wprawdzie “palmę pierwszeństwa’ w liczbie zabytków i atrakcji dzierżą większe ośrodki na ziemi lubuskiej, to jednak i w tym starym garnizonowym miasteczku znajdziemy kilka ciekawych turystycznie miejsc. Po wyjściu z Internatu w kierunku południowym przy ulicy Poznańskiej, w odległości 600 m od nas rośnie w cieniu starej ceglanej wieży ciśnień-najstarsza i najgrubsza w Polsce morwa biała. Drzewo nazywane przez miejscowych „Rzepichą” ma ok. 240 lat i w obwodzie 4 m oraz wysokość 18 m. W drodze do rynku mijamy pomnik weteranów walk o polskość z pięknym orłem z brązu, zbór ariański i zamek książęcy. Na rynku znajdziemy zabytkowe kamienice, ratusz i kościół z fragmentem murów miejskich i bramą Krośnieńską. Na ścianie ratusza-znajduje się pozostałość po dawnej studni miejskiej w formie fontanny, w której z głowy lwa woda spływa do kamiennego zbiornika – to dobre miejsce na pamiątkowe zdjęcia. Spacer można zakończyć w restauracji indyjskiej „Tadż Mahal”, 200 m od rynku, oferującej bardzo egzotyczne i kolorowe menu.
poniedziałek i czwartek 11:00 -19:00; wtorek, środa i piątek 7:30-15:30
Rezerwacja odbywa się wyłącznie telefonicznie lub mailowo w godzinach pracy Recepcji. Płatność tylko gotówką.
ZABYTKI SULECHOWA
Historia Sulechowa sięga czasów średniowiecznych. Powstał wówczas Zamek, z którego do dziś zachowało się renesansowe zachodnie skrzydło, odrestaurowane w 2010 r. oraz wieża nakryta dachem namiotowym w 1730 roku. Bardzo ładny jest także odnowiony Ratusz z ośmioboczną wieżą, uformowany na renesansowym XVI-wiecznym budynku i kilka zabytkowych kamieniczek. Sulechów posiada również średniowieczne mury obronne, których zwieńczeniem jest barokowa Brama Krośnieńska. Została zbudowana w XVIII wieku, natomiast same mury pochodzą z XIV wieku. Zachowane fragmenty murów mają ponad 300 metrów. Zamek z własnymi fortyfikacjami znajduje się poza murami miejskimi. Warto również odwiedzić dawny Zbór
Kalwiński z XVIII w., jako przykład późnobarokowej architektury sakralnej.
W Lubuskim jest wiele atrakcji, choć nie każdy jeszcze o tym wie, a KWATERA ma tutaj aż w 5 miastach własne Internaty oferujące bardzo dobre noclegi na każdą kieszeń. Poza SULECHOWEM zapraszamy również do ŻAGANIA, ŚWIĘTOSZOWA, WĘDRZYNA, i MIĘDZYRZECZA. Odległości pomiędzy Internatami i atrakcjami w okolicy są niewielkie, dlatego warto korzystając z noclegów w jednym z naszych Internatów, zwiedzić cały region lubuski.