<< Wróć do listy

WYBRANE ATRAKCJE DLA DZIECI

Przyswajanie wiedzy w Centrum Nauki Experyment w formie zabawy, sprawia przyjemność i dzieciom i rodzicom. Zadaniem Centrum jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej i interesującej rozrywki. Są tutaj interaktywne prezentacje zjawisk otaczającego nas świata, przedstawione w prosty i zrozumiały sposób oraz wiele urządzeń, których działanie będzie nie lada zaskoczeniem. W Centrum działa kilka stałych wystaw, np. Hydroświat pokazuje jak działa tama, śluza czy śruba Archimedesa, a każdy może samodzielne wytworzyć dwumetrowy wir wodny. Niewidoczne siły pozwolą każdemu przekonać się, że prawa fizyki naprawdę działają, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego, w którym żyje około 1500 podwodnych mieszkańców. Są wśród nich ryby, płazy, koralowce czy gady, a wiele z nich jest dla nas niezwykle egzotycznych i tajemniczych. Cztery działy tematyczne Akwarium prezentują różne biotopy, czyli środowiska życia: -rafę koralową, oceaniczną toń, tropiki Amazonii oraz Morze Bałtyckie.

Podróż Kolejką Linowo-Terenową na Kamienną Górę zapewnia niezapomniane widoki, a latem Park na szczycie jest przepiękny, z dużą ilością zieleni, posiadający wiele różnych gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Amfiteatr i Park zostały zrewitalizowane w 2020 r.

Kolibki Adventure Park w Gdyni: rodzinnie, aktywnie, na świeżym powietrzu  – niesamowite przygody i mocne przeżycia. Dla każdego coś fajnego: w indiańskiej wiosce  dzieci będą strzelać z łuku, w domkach na drzewach spotkają krasnoludki, starsze dzieciaki zjadą na „tyrolce”, a wszyscy poharcują w parku linowym. To miejsce oferuje również jazdę konną, rywalizację na quadach, czy grę w paintball. Milusińscy mogą skakać na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Wszystkiego nie wymieniliśmy…

_medium-Dla dzieci_Experyme
Skip to content