<< Wróć do listy

WYBRANE ATRAKCJE DLA DZIECI

  • Muzeum Techniki i Komunikacji znajduje się w dawnej zajezdni tramwajowej, zwanej dziś Zajezdnią Sztuki. To świat pełen eksponatów, którymi kiedyś poruszali się nasi dziadkowie i rodzice. Wybierając się tam z dziećmi, możecie pokazać im, jakim autobusem, czy tramwajem jeździliście na przykład do szkoły. To historia motoryzacji z przełomu XIX/XX oraz kolekcja aut z okresu międzywojnia oraz PRL. Do obejrzenia są jednoślady, samochody osobowe, środki komunikacji miejskiej oraz ciekawe prototypy. Przyszli maszyniści mogą potrenować na symulatorze jazdy tramwajem.

 

  • Kąpielisko Arkonka nazywane jest szczecińską Majorką. To położone w sercu Lasu Arkońskiego 4 niecki basenowe dla każdej grupy wiekowej o pow. 7 ha. Dodatkowe atrakcje to masaż stóp, gejzery, fontanna, wodne niespodzianki,3 zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności oraz rwąca rzeka. To jednak nie tylko wodne atrakcje. Miejsce oferuje jeszcze m.in. korty tenisowe, boiska, czy skatepark, a zimą ogromne lodowisko

 

  • SkiPark Szczecin zaprasza przez cały rok na zadaszone, innowacyjne stoki narciarskie, oraz kreatywne lub interaktywne ścianki wspinaczkowe, na których rozgrywane są różne gry dla 1 lub wielu osób. To Dla trenujących narciarstwo na miejscu jest instruktor. Zanim kupisz sprzęt narciarski i pojedziesz w góry, sprawdź czy ten sport jest dla Ciebie!

 

  • Kids Arena, czyli wielkie, sferyczne kopuły, całoroczne namioty w kształcie bazy międzyplanetarnej tworzą jeden kompleks z całą masą atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Jest tutaj kino sferyczne, w którym filmy i bajki wyświetlane są na sklepieniu jednego z balonowych pomieszczeń i restauracja sferyczna (robi wrażenie!), tematyczne salki urodzinowe, aż po wielkie przestrzenie z dmuchańcami, grami i ekranami multimedialnymi oraz baseny z kulkami. Poza tym obiekt oferuje dmuchane boisko do piłki nożnej, stację do strzelania pistoletami NERF oraz gry wideo dla najstarszych dzieci.
Skip to content