<< Wróć do listy

Imprezy cykliczne

CASTLE TRIATHLON MALBORK

Weekend wrześniowy to doskonała okazja na spędzenie kliku dni z dala od domu. Coroczna impreza dla wyjątkowych sportowców gości w Malborku od ponad dziesięciu lat. Przed nami kolejna XXI edycja Castle Triathlon MalborkWYŚCIG “LUDZI Z ŻELAZA”.

Triathlon wymaga rzeczywiście niezwykłych sił, to wyczerpujący sport tylko dla wybranych, przy tym trzeba być wszechstronnym, bo łączy bieg, pływanie i kolarstwo na długich dystansach. Wrześniowe zawody w Malborku, jeśli tylko nic nie stoi na przeszkodzie, są stałym punktem kalendarza. Biorą w nich udział profesjonalni triathloniści, jak i amatorzy tej dyscypliny.

Castle Triathlon Malbork oferuje różnorodność tras – pływanie w rzece Nogat, malownicza trasa rowerowa przez piękne Żuławy oraz bieg kończący się u podnóża najpiękniejszej warownej budowli gotyckiej w Europie. Tym przyciąga rzesze uczestników i towarzyszących im bliskich oraz kibiców.

OBLĘŻENIE MALBORKA

Obejrzeć taką inscenizację, to jak być  wśród wojsk polsko-litewskich, które pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmowały warowny Zamek w Malborku w 1410 roku. Na pamiątkę tamtych historycznych zmagań, co roku w lipcu, jeśli tylko nie ma nieprzewidzianych przeszkód, rycerze z całej Europy zjeżdżają do Malborka na jeden z największych festiwali kultury średniowiecznej w Europie. Czegóż tu nie ma: rycerskie turnieje, rycerskie nocne przygody na Zamku, jarmarki pełne gwaru wszelakich rzemieślników i kramarzy, gdzie tylko w tej jeden magiczny czas można poznać tajniki średniowiecznego rzemiosła, do których zwykły śmiertelnik normalnie nie ma dostępu. Najlepsi jeźdźcy konni biorą udział w pojedynkach i pokazach swoich widowiskowych umiejętności, często wręcz kaskaderskich, a zwieńczeniem zmagań wszystkich wojsk jest nocna inscenizacja oblężenia malborskiego zamku.

WOLF MALBORK CUP

Nowa impreza cykliczna, która zagościła w Malborku, miejmy nadzieję, że na stałe, gdyż przyciąga rzesze uczestników, kibiców i wielbicieli piłki nożnej w wykonaniu młodych talentów – dzieci i młodzieży z całej Polski. W 2021 roku jego I edycja była niezwykle udana: 139 zespołów * ponad 600 meczów *4129 bramek. W II edycji mają dołączyć zespoły z zagranicy. W tym roku w pierwszym turnusie od 25 do 28 czerwca zmierzą się zespoły z roczników 2010-2013, a w drugim od 29 czerwca do 2 lipca zespoły z roczników 2008, 2009, 2014 i 2015. Młodzi piłkarze walczą o puchar Złotego Wilka.

 

Skip to content